Wizyta bajkopisarza w Woli Batorskiej

2010-03-03 przez Biblioteka

Dnia 3 marca 2010r., na zaproszenie Biblioteki Publicznej przyjechał do Przedszkola Samorządowego w Woli Batorskiej autor, Wiesław Drabik. Pisarz jest krakowianinem, choć jak przyznaje związanym z Wolą Batorską. Stąd wywodzą się jego korzenie, a w dzieciństwie spędzał tu wakacje.

Nasz gość napisał kilkadziesiąt książeczek z wierszowanymi bajkami. Zaczął publikować w 1995r. Jego książki były prezentowane m.in. na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii. Dzieci miały okazję zobaczyć, kto pisze przeznaczone dla nich książeczki. Z zainteresowaniem słuchały opowieści Wiesława Drabika. Dowiedziały się jak powstaje książka, skąd się biora pomysły na bajki. Pisarz czytał przedszkolakom fragmenty swoich utworów i zachęcał do udziału w konkursach. Każdy z uczestników miał szansę zdobycia nagrody w postaci bajkowych naklejek i zakładek do książek. Ci, którzy zgromadzili najwięcej zostali obdarowani książeczkami z dedykacją autora. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania swojemu gościowi. Maluchów interesowało m.in., czy pan Drabik napisał książkę o Adamie Małyszu.

Na zakończenie spotkania podziękowano autorowi. Mali uczestnicy wręczyli wiosenne kwiaty i piękne albumiki z wykonanymi przez siebie rysunkami inspirowanymi twórczością pisarza.