Wizyta przedszkolaków

2015-06-12 przez Biblioteka

Dzień 12 czerwiec 2015 roku był dniem odwiedzin Biblioteki Publicznej w Zabierzowie Bocheńskim przez przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie Bocheńskim.

W ciągu całego dnia bibliotekę odwiedziło pięć grup przedszkolaków:

• Krasnoludki
  • Smerfy
  • Kubusie
  • Pszczółki
  • Muminki

Wizyta miała charakter zapoznawczy. Dla wielu dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką i książeczkami, które Biblioteka oferuje. Dzieci miały okazję zobaczyć Bibliotekę, posłuchać jakie pełni funkcje i co oferuje swoim czytelnikom, a w szczególności najmłodszym. Dowiedziały się co zrobić, żeby zostać czytelnikiem i jak wypożycza się książki. Było mnóstwo pytań dotyczących książek i biblioteki. Spotkanie nie mogło obyć się bez głośnego czytania, toteż przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchali przygody małej myszki, która często marudzi i ciągle czegoś chce - „Tupcio Chrupcio nie chce iść do przedszkola”. Z „Księgi imion dla dzieci” w postaci zabawnych rymowanek dowiedziały się o znaczeniu swojego imienia. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę, dlatego dzieci bez ograniczeń mogły wybierać, przeglądać książki z bibliotecznych półek. Na koniec wizyty dzieci dostały prezencik - zakładkę. Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze. Zapraszamy ponownie.