Wojciech Jagielski

8 listopada (wtorek)

na spotkanie

z Wojciechem Jagielskim

dziennikarzem, reportażystą, pisarzem (m.in. Nocni wędrowcy, Wieże z kamienia, Wszystkie wojny Lary).

Spotkanie odbędzie się w Laboratorium Aktywności Społecznej.

Wstęp wolny.

Wojciech Jagielski - dziennikarz, korespondent, były publicysta Gazety Wyborczej, pisarz.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1986–1991 pracował w Polskiej Agencji Prasowej. Przez 21 lat, do marca 2012 był redaktorem Gazety Wyborczej, po czym powrócił do współpracy z PAP. Współpracuje też z BBC i Le Monde. Wydał do tej pory 7 książek dotyczących Afganistanu, Czeczenii i Kaukazu, Ugandy i RPA.

Zajmuje się problematyką Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia. Wieloletni obserwator konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji.

Twórczość:

"Dobre miejsce do umierania" ze wstępem Ryszarda Kapuścińskiego, Wydawnictwo Historia i Szuka, Warszawa 1994,
"Modlitwa o deszcz", W.A.B., Warszawa 2002,
"Wieże z kamienia", W.A.B., Warszawa 2004,
"Nocni wędrowcy", W.A.B., Warszawa 2009,
"Wypalanie traw", SIW Znak, Kraków - maj 2012.
"Trębacz z Tembisy", SIW Znak, Kraków 2013.
"Wszystkie wojny Lary", SIW ZNak, Kraków 2015.