Wojciech Widłak w Podłężu

2010-05-14 przez Biblioteka

W ramach „TYGODNIA BIBLIOTEK”, 14 maja gościliśmy w Podłężu Pana Wojciecha Widłaka, autora wielu uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami książek dla najmłodszych. Z wykształcenia specjalista do spraw stosunków międzynarodowych poświęcił się pracy redaktorskiej i tworzeniem książek dla dzieci. Najbardziej znane z nich to seria opowiadań o Panu Kuleczce.

Pan Wojciech opowiedział przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu, o bohaterach swoich książek i jak powstaje sama książka. Natomiast skąd czerpać na nią pomysły z wielkim zaangażowaniem pomogli ustalić uczestnicy spotkana. Wszyscy bardzo chcieli zgadnąć, jakie pomysły autor schował do specjalnego worka i co można z nimi zrobić. Czytanych fragmentów utworów nasi milusińscy słuchali z zapartym tchem i wszyscy byli ogromnie ciekawi jak potoczą się dalsze losy książkowych przyjaciół. Dzieciom bardzo przypadł do gustu Pan Wojciech i ochoczo śpiewały mu piosenki, między innymi „Krakowiaczek jeden…”, co ucieszyło i wzruszyło naszego gościa, gdyż urodził się w Krakowie.

W podziękowaniu za miłe spotkanie dzieci wręczyły autorowi kwiaty, dyplom i figurkę Św. Kingi patronki przedszkola. Pan Wojciech wpisał mnóstwo dedykacji w zakupionych przez najmłodszych książkach i każdemu wręczył naklejki z bohaterami swoich opowiadań. We wpisie do kroniki nasz gość życzył Bibliotece „wiernych i zadowolonych czytelników”. Nasza placówka właśnie dzięki takim spotkaniom stale się wzbogaca o nowych amatorów książek, zarówno tych najmłodszych jak i dużo, dużo starszych.