Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Wspomnienia z wakacji

2013-10-10 przez Biblioteka

Kolejne cykliczne środowe spotkanie, tym razem z grupą starszych dzieci, było okazją do wspomnień z wakacyjnych podróży i wędrówek. Wszyscy uczestnicy zatem, chętnie dzielili się swoimi wrażeniami, niezwykle barwnie opowiadając o miejscach, które dane im było zwiedzić i zobaczyć.

Sardynia, Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja, polskie góry czy wybrzeże  nad  Bałtykiem to miejsca, które swa „urodą” zachwyciły młodych podróżników. Najmłodsi pochwalili się również ”skarbami”,  które przywieźli  z letnich wojaży. A były to muszelki, regionalne pamiątki, pocztówki, zdjęcia i co najcenniejsze - nowe przyjaźnie.

Wspominać najlepiej jest patrząc właśnie na pocztówki i zdjęcia. Te wykorzystaliśmy podczas „tworzenia” wesołego wakacyjnego pociągu, który „zabrał” dzieci w sentymentalną podróż do miejsc dobrze im już znanych. Wspomnienia oraz chwila poezji w postaci wierszy Czesława Janczarskiego pt. „Pamiątka z wakacji” i  Ryszarda Przymusa  pt. „Do zobaczenia” wzbogaciły spotkanie oraz sprawiły, iż można było ponownie poczuć atmosferę minionych wakacji.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki