Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Wszystkie dzieci są kolorowe

2016-06-03 przez Biblioteka

1 czerwca, w ramach zajęć popołudniowych, odbył się uroczysty Dzień Dziecka. W tak szczególnym dniu nie zabrakło balonów, niespodzianek, wspólnych zabaw i chwil na dziecięcą twórczość.

Imprezę rozpoczęliśmy od zabawy z piłką plażową, dzięki której dobrze zapamiętaliśmy swoje imiona. Następnie wszystkie dzieci zasiadły w kąciku plastycznym. Na małych uczestników czekało nie lada wyzwanie. Każdy dzieciak musiał wykonać swój portret. Powstały kolorowe prace, które odpowiednio uwidocznione, stały się barwnym elementem dekoracyjnym naszego wydarzenia. Wszystkie maluchy wzięły udział w warsztacie literackim z elementami biblioterapii. Czytana „Bajka o Kolorowym Czterokraju” uświadamiała dzieciom, że wszystkie dzieci są jednakowe. Uczestnicy zajęć dobrze wiedzieli i zapamiętali, że wygląd zewnętrzny nie powinien nikogo różnić, a zwłaszcza dzieci. Wielką atrakcją były zabawy z chustą i malowanie buziek. Podczas całej imprezy pani Gosia Grochot malowała wszystkie „życzenia” na dziecięcych buźkach. A na zakończenie tak miłego spotkania dzieci otrzymały drobne upominki.

Tym uroczystym spotkaniem zakończyliśmy cykliczne popołudniowe spotkania dla najmłodszych pt. „Podróże po dziecięcej literaturze”. Wszystkich zapraszamy ponownie na spotkania, które ruszą we wrześniu.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za tak miła zabawę i jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego z okazji Waszego Święta!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki