„Wydzieramy” się w Bibliotece

2015-11-06 przez Biblioteka

W środę 4 listopada w Staniąteckiej Bibliotece zostały zorganizowane  kolejne zajęcia plastyczne.

Tematem przewodnim zajęć nadal pozostawała jesień. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do wykonania „wydzieranek”. Do wyczarowania prac taką techniką, uczestnicy potrzebowali  drobnych skrawków kolorowego papieru i kleju. Kolorowe drobinki były przyklejane na wcześniej przygotowanym szablonie. Dzieci  robiły to na tyle staranie i dokładnie, że powstały piękne, kolorowe pejzaże jesieni.

Pomysł na prace został zaczerpnięty z książki pt. „Księga pomysłów” z serii Każde dziecko to potrafi. Oczywiście książki są dostępne w naszej Bibliotece. Już niedługo prace będzie można obejrzeć  na specjalnie  przygotowanej wystawie, podsumowującej cykl spotkań plastycznych w Bibliotece w Staniątkach.