Wykład historyczny Tadeusza Jasonka

2012-03-02 przez Biblioteka

Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejny wykład Tadeusza Jasonka związany z historią Niepołomic. Autor wykładów na podstawie własnych badań i poszukiwań materiałów źródłowych w archiwach, przybliża nam ważne wydarzenia historyczne dotyczące Niepołomic w XIX i XX wieku.
Najbliższy wykład nosi tytuł: „Burmistrz Andrzej Wimmer i uchwała Rady Miejskiej, która czeka na wykonanie”.
Postać burmistrza Andrzeja Wimmera i jego działalność, ginie w naszej świadomości wobec jego poprzednika Władysława Wimmera. Obaj działali w różnej rzeczywistości politycznej, gospodarczej i ekonomicznej. Andrzej Wimmer – legionista, członek władz PSL” Piast” był pierwszym burmistrzem (naczelnikiem) Niepołomic w wolnej Polsce. Rozpoczął służbę dla naszego miasta w 1921 r. Władzę sprawował 7 lub 9 lat, do 1930 r. Zmarł w wieku 39 lat.
Autor wykładu przedstawi wszelkie dokonania i osiągnięcia powstałe z inicjatywy A. Wimmera, które kiedyś przyniosły mieszkańcom Niepołomic olbrzymie korzyści.
Uchwała Rady Miejskiej, w której zawarto opinię o jego pracy i zasługach dla miasta, podjęta została już pośmierci A. Wimmera.
Ciekawostką będzie, co stanowiła ta uchwała i dlaczego nie została wykonana?
Czy możemy dzisiaj zrealizować postanowienia tej uchwały?
Autor obiecał, że tak, jak i na poprzednich wykładach będzie można zobaczyć stare dokumenty i usłyszeć o nowych faktach z dziejów Niepołomic. Autor liczy przede wszystkim na opinie słuchaczy szczególnie w kwestii ostatniego pytania.

Zapraszam Państwa serdecznie do niepołomickiej Biblioteki na najbliższy wykład historyczny,

który odbędzie się w dniu 20 marca (wtorek) 2012 r. o godz. 17.00.