Wystawa fotografii w niepołomickiej bibliotece

2016-10-03 przez Biblioteka

W środę 28 września, wystawą zdjęć w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach zakończyliśmy „Warsztaty fotograficzne dla mam”.

Warsztaty w niepołomickiej bibliotece prowadziła Dominika Sowa – Akredytowany fotograf Akademii Fotografii Dziecięcej. Od marca br. grupa 20 pań zgłębiała tajniki fotografii. Nauczyłyśmy się wykorzystywać ustawienia manualne aparatu, tworzyć kompozycję zdjęcia, pracować ze światłem tak, aby nasze fotografie były coraz lepsze. Od Dominiki otrzymałyśmy wiele cennych informacji i uwag, dzięki którym poprawiałyśmy błędy. Efekt końcowy zaskoczył chyba nie jedną z nas. Zdjęcia, które są na wystawie prezentują się wspaniale. Trudno uwierzyć, że autorkami są amatorki.

Na 80 fotografiach, które znalazły się na wystawie można zobaczyć przede wszystkim dzieci, – bo to one były motywem przewodnim naszych sesji zdjęciowych. Ale nie tylko, są również zdjęcia zwierząt i przyrody. Na wystawę, która mieści się w holu, korytarzu i w „Galerii na schodach” niepołomickiej biblioteki zapraszamy do 15 października.

Wernisaż wystawy był dla uczestniczek warsztatów ogromnym przeżyciem. W bibliotecznym holu zgromadziło się ponad pięćdziesiąt osób. To był czas na podsumowanie naszych spotkań i podziękowania dla prowadzącej. Był tort, kwiaty i wspólne zdjęcie. Nie zamykamy „warsztatowej grupy facebookowej”. Dominika Sowa obiecała, że nadal będzie tam śledziła nasze fotograficzne osiągniecia i służyła pomocą. A może uda nam się spotkać na wspólnych zdjęciach w plenerze Uśmiech