Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Wystawa malarstwa Ryszarda i Marii Mazurkiewicz

2005-06-10 przez Biblioteka

Ryszard Mazurkiewicz maluje nieprzerwanie od dwudziestu lat, wciąż poszukuje nowych środków wyrazu. Uprawia malarstwo olejne, akwarelowe, pastele, temperę. Ulubiona tematyka to: architektura starego Krakowa i małych, pełnych uroku miasteczek. Chętnie maluje również nastrojowe pejzaże i kwiaty.
Od lat jest członkiem Stowarzyszenia Plastyków Nieprofesjonalnych Ziemi Krakowskiej. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, miał również kilkanaście indywidualnych. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w konkursach plastycznych. Wiele z nich trfiło do prywatnych kolekcji w kraju i za granicą: we Francji, Niemczech, Norwegii, Izraelu, a nawet w Australii. Maria Sadkowska-Mazurkiewicz malarstwem interesuje się od lat. Najchętniej maluje kwiaty, nastrojowe pejzaże i portrety.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki