Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Z biblioterapią do Staniątek!

2013-03-22 przez Biblioteka

 22 marca w staniąteckiej Bibliotece odbył się pierwszy warsztat biblioterapeutyczny w tym roku. Uczestnikami spotkania była klasa I ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach. Celem zajęć pt. „Wszystkie dzieci są jednakowe” było uświadamianie pierwszoklasistów, że wszystkie dzieci są takie same. Dzieci nie powinny dzielić różnice wynikające z miejsce zamieszkania czy wyglądu zewnętrznego. Warsztat został oparty na bajce pt. „O czterokolorowym czterokraju” autorstwa I. Boreckiej. Odpowiednio dobrane zabawy do czytanego tekstu stworzyły świetną atmosferę, w której dzieci mogły łatwiej zrozumieć i przyswoić temat spotkania. Oby teraz wszystkie dzieci szanowały siebie nawzajem i potrafiły wspólnie się bawić.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki