Z Brazylii do Staniątek!

2014-05-29 przez Biblioteka

W środowe przedpołudnie do staniąteckiej biblioteki przybyła z dalekiej Brazylii autorka i ilustratorka książek dla dzieci pani Eliza Piotrowska. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III. Pisarka przywiozła uśmiech, dużą dawkę dobrego humoru i ukochaną bohaterkę swoich książek ”Ciocię Jadzię”, która ciekawie zerkała na dzieci siedząc na stoliku. Autorka opowiadała o bohaterach cyklu i zapowiedziała nową książeczkę o Cioci Jadzi na olimpiadzie, co wzbudziło aplauz zwłaszcza chłopców. Również dużym zainteresowaniem cieszyły się opowieści o obyczajach w różnych krajach, a szczególnie we Włoszech i Brazylii,gdzie pisarka mieszka. Pani Eliza czytała fragmenty swoich utworow i ciekawie opowiadała o pracy pisarza. Dzieci szybko nawiązały kontakt z pisarką,która chętnie odpowiadała na liczne, zadawane przez nich pytania. Za cudowne, pełne radości spotkanie dzieciaki podziękowały bukiecikiem kolorowych kwiatów.