Z książką na wakacyjnym szlaku

2012-06-14 przez Biblioteka

W środowe popołudniowe spotkanie w Bibliotece wspólnie z bohaterkami książki Joanny Klugmann pt. „Wakacje Emilki” – Julką i Emilką wyruszyliśmy w podróż nad polskie morze. Ostatni dzień wakacji dziewczynek był niezwykłym spotkaniem z „cudownym, wspaniałym niezwykle aksamitnym delfinem”.
Dzięki spotkaniu i zabawie z tym dużym inteligentnym ssakiem jedna z dziewczynek - Emilka, przeżywała swoje wyśnione, wymarzone wakacyjne chwile.
Wykorzystana na zajęciach książka była inspiracją do wykonania przez dzieci „słonecznych”, kolorowych ilustracji przedstawiających ich wymarzone wakacje.
Zajęciom „towarzyszyła” wystawka pod hasłem „Z książką na wakacyjnym szlaku” prezentująca pozycje książkowe z cyklu „Podróże z legendą” oraz o tematyce turystyczno - krajoznawczej.