Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Z serduszkami w tle

2015-02-12 przez Biblioteka

11.02 godzinne środowe spotkanie przeznaczone dla 5 i 6 latków zostało poświęcone zbliżającym się Walentynkom. W tym dniu nie tylko zakochani obdarowują się drobnymi prezencikami, jest też okazja, by w sposób szczególny i wyjątkowy okazać uczucie innym osobom np. rodzicom, bliskim, koleżankom i kolegom.

Dlatego początek spotkania upłynął na rozmowie z dziećmi na temat „w jaki sposób okazujemy miłość innym” oraz obfitował w szereg ciekawostek o Dniu Św. Walentego. Nie zabrakło też „Wierszy walentynkowych”: od lat 2 aż do stu, z których dwa pt. „Ukochany z piaskownicy” i „Miłości i Zazdrości” rozpromieniły buziaczki małych uczestników. Następnie specjalnie na tę okazję przygotowano kilka wesołych zabaw ruchowych z „rekwizytami” w postaci czerwonych serduszek, które są symbolami Walentynek, a wykonywanie ozdobnych karteczek walentynkowych przeznaczonych dla najbliższych, były prawdziwym polem do artystycznego popisu dla najmłodszych. Zaś na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek w postaci pierniczków i i lizaczków w kształcie serduszek.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki