Za co kocham moją mamę

2015-05-29 przez Biblioteka

27.05. popołudniowe ”Podróże po dziecięcej literaturze” „zarezerwowane” dla 5 i 6-letnich małych czytelników poświęcono wszystkim mamom, mamusiom i mamuniom z okazji ich majowego święta. Na początek zadano dzieciom pytania za co kochają swoja mamę? i co według nich, oznacza bycie mamą? Mali uczestnicy niemal jednomyślnie odpowiedzieli, iż kochają  ją m.in.  za uśmiech, troskę , gotowanie pysznych obiadków i za to, że po prostu jest. Potem dzieci usłyszały jak brzmi najpiękniejsze słowo „Matka” w innych językach np. po angielsku, niemiecku czy rosyjsku.

W dalszej części w podniosły nastrój wprowadziła dzieci poezja, na którą złożyły się okolicznościowe wiersze   autorstwa Czesława Janczarskiego, Stanisława Szydłowskiego czy Włodzimierza Ścisłowskiego. A następnie, aby okazać swoim mamom wdzięczność za ich wielką miłość, codzienny trud i troskę, dzieci własnoręcznie wykonały niebanalne, oryginalne prezenciki. Dzięki fantazji i pomysłowości małych uczestników powstały ozdobne podkładki na ulubioną przez mamę filiżankę z dobrą kawą czy herbatką. A słodkie, niezwykle barwne korale wykonane z połączonych ze sobą cukierków wprawiły w zachwyt wszystkie mamusie.

Piosenka w wykonaniu dzieci i indywidualne życzenia dedykowane mamom  były ostatnim miłym i radosnym akcentem majowego spotkania.