Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Za co lubimy pingwiny?

2014-01-30 przez Biblioteka

29 stycznia mimo mroźnej, zimowej aury mali uczestnicy popołudniowych spotkań z cyklu „Podróże w dziecięcy świat” pojawili się licznie w naszej Bibliotece. Tym razem z dzieciakami „wyruszyliśmy” na wyprawę w okolice bieguna południowego, gdzie ”spotkaliśmy” pingwiny - zabawne stworzenia we frakach, niezdarne na lądzie, szybkie zaś i zwinne pod wodą.

Wiele interesujących faktów i ciekawostek z życia tych fascynujących stworzeń zaczerpnęliśmy z  książki pt. „Pingwiny” z serii Co i Jak. Ogromne zainteresowanie najmłodszych wzbudziły zwłaszcza przepiękne fotografie i ilustracje zamieszczone w publikacji. „Za co lubimy pingwiny?" – na to pytanie padło wiele pozytywnych odpowiedzi, bowiem w rankingach popularności zwierząt te śmieszne ptaki znajdują się na czołowych miejscach.

Następnie uwagę dzieci przykuły czytane na głos fragmenty książki Adama Bahdaja o Małym pingwinku Pik-Poku- mieszkańcu Wysp Śnieżnych Burz., który marzy o podróżowaniu. Pik-Pok zatem zwiedza Europę, dzięki czemu poznaje wspaniałych przyjaciół i przeżywa cudowne przygody. Na zakończenie spotkania dzieci dały upust własnej wyobraźni i twórczej fantazji podczas wykonywania portrecików pingwinów techniką  kolorowania i wydzieranki.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki