Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Zabawa z Kubusiem Puchatkiem

2015-04-16 przez Biblioteka

W środowe popołudnie dzieci wraz z żółtym misiem przeżywały wiosenne przygody. Do wesołego Stumilowego Lasu zabrała nas książeczka pt. „Cztery pry roku z Kubusiem Puchatkiem”. Dzieci chętnie słuchały bajeczki, w której Prosiaczek jako pierwszy oznajmił przyjaciołom, że nadeszła wiosna . Wraz z mieszkańcami lasu szukał pierwszych oznak tej pięknej pory roku. Mali uczestnicy sami podpowiadali jak w przyrodzie zauważyć znaki, które zwiastują wiosnę. Razem z Kubusiem próbowaliśmy przygotować ogródek. Dzieci od razu spostrzegły, że nie da się zasadzić, tak jak myślał Prosiaczek, drzewa z batonikami czy cukierkami. Zgodnie ustaliliśmy, że w ogródku rosną warzywa, kwiaty i owoce. Dzieci zostały zaangażowane do tematycznych zabaw ruchowych i plastycznych.   

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki