Zakończenie Lata w Bibliotece

2005-08-31 przez Biblioteka

Wakacje w Bibliotece Publicznej w roku 2005 przebiegały pod hasłem "Lato w Bibliotece". Oddział Dziecięcy zapraszał dzieci na zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 14.00. Zajęcia podzielono na etapy, w poniedziałki i wtorki dzieci mogły w ramach zajęć manualno-plastycznych poszaleć z nożyczkami, farbami, plasteliną i kredkami. Zaproponowano im różne rodzaje aktywności plastycznej.

Dzieci rysowały, malowały, lepiły z plasteliny i modeliny, tworzyły oryginalne kompozycje z kolorowego papieru i makaronowe korale, a także projektowały zakładki do książek. Dzieci nie musiały przynosić materiałów, bowiem czekały na nie farby, kredki, tektura, papier zakupione przez Bibliotekę. Uczestnicy zajęć chętnie pracowali, wykazując się swoimi pomysłami i zdolnościami. A efekty były zaskakujące.

Ponieważ w Bibliotece najważniejszą rzeczą jest książka, w każdą środą odbywało się głośne czytanie i opowiadanie bajek: m.in. wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Juzy-Jakubowskiej oraz baśni Braci Grimm, W. Chotomskiej, A. Sójki, L.J. Kerna. Sporym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy ruchowe oraz zajęcia w Kąciku Internetowym. Podczas "Lata w Bibliotece" cały czas panowała bardzo radosna atmosfera.