Zakończenie wakacji

2005-12-06 przez Biblioteka

Dzieci, które nie wyjeżdżały na wakacje mogły spędzić ciekawie i bezpiecznie czas w Filii Biblioteki Publicznej w Woli Batorskiej, która wspólnie z Domem Kultury zaproponowała pewne formy spędzenia wolnego czasu. Dzieci mogły uczestniczyć codziennie w godzinach pracy Biblioteki i DK w zajęciach biblioteczno-świetlicowych.

W spotkaniach brały udział kilkuosobowe grupki dzieci.
Zajmowały się one układaniem puzzli, graniem w gry planszowe,
czytaniem czasopism, rysowaniem, malowaniem a także poznawaniem biblioteki i jej zbiorów.

Największą popularnością cieszył się komputer. Dzieci mogły rysować
w programie Paint, korzystać z gier edukacyjnych i oglądać filmy.

Jednak najważniejszą formą przygotowaną dla dzieci był cykl spotkań
pt. "Wędrówki po Europie z bohaterami bajek".

Spotkanie I - "Z wizytą u braci Grimm" było poświęcone wybranym baśniom niemieckich baśniopisarzy. Zgromadzeni wysłuchali baśni o Paluszku,
Jasiu i Małgosi, Królewnie Śnieżce, a następnie wspólnie rozwiązywali krzyżówkę na temat "Czy znasz bohaterów braci Grimm".

Spotkanie II - "Poznaj Franklina i jego przyjaciół" miało na celu poznanie bohaterów popularnej bajeczki telewizyjnej o Franklinie w wersji książkowej. Tym razem dzieci przejęły inicjatywę i same czytały swoim rówieśnikom. Uwieńczeniem spotkania było stworzenie galerii bajkowych postaci.

Na III Spotkaniu dzieci mogły posłuchać o najciekawszych przygodach czeskiego Krecika. Gdy je poznały z zapałem zabrały się do urządzania domku dla Krecika. Wykorzystały do tego celu styropian, bibułę i elementy wyposażenia domu wycięte ze starych kolorowych czasopism.

Wakacyjne spotkania skończyły się, mamy nadzieję, że podobały się ich uczestnikom, czego dowodem był częsty uśmiech na buziach dzieci.