Zakończenie wakacji

2006-01-11 przez Biblioteka

Filia Biblioteki Publicznej w Staniątkach w pełni zrealizowała swój plan wakacyjny.
Od poczatku wakacji trwała wystawa "staroci" - narzędzi, naczyń i zdjęć -
pt. "Jak to dawniej na wsi pracowano". Są to stare przedmioty codziennego użytku, dawno już nieużywane i przechowywane na strychu, a także archiwalne fotografie i dokumenty. Ciągle każdy może przynieść do Biblioteki takie "starocie", które znajdą się na wystawie.

Dla dzieci w Bibliotece odbywało się głośne czytanie bajek, m.in.:

• "Opowieści ze starego strychu"
  • "Kacperiada"
  • "Moje ulubione basnie"

Dzieci rysowały także swoje ulubione postacie bajkowe, wszystkie rysunki znajdują się na wystawie w Bibliotece.

Były również gry stolikowe, puzzle, domino oraz karty "Piotruś".
Dzieci najchętniej grały w gry:

• W królestwie zwierząt
  • Cyrk
  • Skarb piratów
  • Zwierzęta świata
  • Poszukiwacze skarbów
  • Podróż w kosmos

Często bawiono się w zgadywanki, układano rebusy i rozwiązywano krzyżówki.

Dnia 23 sierpnia odbyło się spotkanie pt. "Zabawa z grami".
Gościem był Łukasz Zabdyr - autor ilustracji do książek i czasopism oraz twórca gier planszowych. Na spotkanie przywiózł cztery projekty gier, które być może kiedyś zostaną wykorzystane w książkach lub czasopismach. Dzieci z dużym zapałem zareagowały na propozycje, żeby same spróbowały zaprojektować jakąś grę czy choćby pomalować planszę. Zabawa trwała dwie godziny.