Zapraszamy na spotkania ze Sławomirem Wąsikiem

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach

i Stowarzyszenie Zielony Puszczyk

zapraszają 1 kwietnia

na dwa spotkania ze Sławomirem Wąsikiem:

o godz. 16:00 „Zwierzęta Polski” – prelekcja dla dzieci
W czasie której dowiedzą się o dziko żyjących zwierzętach,
które wielokrotnie miał okazję obserwować z bliska, o ich środowisku, naturze.

o godz. 17:00 „Idąc za wilkiem” – prezentacja multimedialna dla dorosłych
Podczas której autor przedstawi plon swoich wypraw po Polsce dokumentujących życie dzikich wilków w naszym kraju. Prawdziwe, poruszające, piękne – te wyjątkowe opowieści i zdjęcia, które będzie można usłyszeć i zobaczyć na naszym spotkaniu to najlepsze, co p. Sławomir mógł zrobić i robi nadal dla zmiany fałszywego stereotypu i ochrony tych mądrych zwierząt. Jak sam pisze: "wilki są fantastycznym medium, są tak bardzo w człowieku".

Sławomir Wąsik - przyrodnik, fotografik, autor książek, realizator filmów dokumentalnych. Specjalizuje się w fotografowaniu i filmowaniu przyrody oraz krajobrazu, szczególnie dzikich zwierząt w warunkach naturalnych. Ponadto zajmuje się tropieniem, poznawaniem i opisywaniem życia zwierząt. Współpracuje z wieloma stowarzyszeniami, redakcjami pism, wydawnictwami oraz instytutami naukowymi.

Dorobek filmowy autora to ponad 90 tytułów filmów dokumentalnych o tematyce przyrodniczej. Filmy te wielokrotnie emitowane były w naszej telewizji publicznej oraz kanałach komercyjnych, również w wielu krajach Unii Europejskiej oraz za pośrednictwem TVP Polonia czy Planete na całym świecie.

Ważniejsze autorskie pozycje książkowe - „Puszcza Kozienicka” Wydawnictwo Świat 1997, „Zwierzęta Polski. Spotkania” Oficyna Wydawnicza MULTICO 2007, „Ssaki Polski od A do Ż” Oficyna Wydawnicza MULTICO 2011, „Idąc za wilkiem” Oficyna Wydawnicza MULTICO 2014, „Wilki – eseje” Wydawnictwo EPOGRAF 2015. Większośc tych tytułów dostępnych jest Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Biernata w Niepołomicach.
Wyróżnienia – Złota Odznaka Honorowa Ligi Ochrony Przyrody za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego (rok 2003), Laureat Mazowieckiej Niezapominajki 2007 r., Tytuł Animatora Kultury - Powiat Radomski w 2016 r.