Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Gellner

30 listopada 2012 r.
Biblioteka Publiczna w Niepołomicach
zaprasza na spotkania z Dorotą Gellner
– znaną i lubianą autorką książek dla dzieci, słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych
i tekstów piosenek m.in. „Zuzia, lalka nieduża”.

Odbędą się trzy spotkania:
o godz. 9.00 – Biblioteka w Niepołomicach – grupa zorganizowana
o godz. 11.00 – Biblioteka w Zabierzowie Bocheńskim – grupa zorganizowana

o godz. 17.00 – Biblioteka w Niepołomicach: po raz pierwszy zapraszamy na spotkanie popołudniowe wszystkie chętne dzieci (wraz z Rodzicami), jeśli nie mogą wziąć udziału  w spotkaniach dla grup zorganizowanych przed południem.

Dorota Gellner urodziła się w Warszawie 11 lutego1961r., artystka tworząca głównie dla dzieci. Poetka, prozaik, autorka wielu książek dla dzieci, słuchowisk, bajek muzycznych i sztuki dla Teatru Lalek GULIWER.
Od debiutu („Mysia wyprawa”, 1985) opublikowała ponad pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych m.in. „Bajeczki z miasteczka”, „Ptaki”, „Czekoladki dla sąsiadki”, „Czarodziejski świat”, „Noc i inne historyjki”.

Dorota Gellner Napisała ponad sto tekstów piosenek dla najmłodszych, wśród których są takie przeboje jak „Zuzia - lalka nieduża”, „Ogórek wąsaty”, „A ja rosnę” czy, „Duszki, duszki”. Debiutowała w Świerszczyku, współpracowała z Misiem, Płomyczkiem, Ciuchcią, Pentliczkiem, radiem - autorka licznych słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych. Współpracowała również z telewizją - autorka programów telewizyjnych m.in. Tęczowa bajeczka.
Za książkę „Dorota Gellner Dzieciom” otrzymała w 1999 r. Nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego. W 2005 r. otrzymała Order Uśmiechu.

Na wszystkich  spotkaniach będzie możliwość kupna w atrakcyjnej cenie książek i płyt z piosenkami
oraz otrzymania autografu naszego gościa

Serdecznie zapraszamy!