Zasady- nie zawsze lubiane, ale bardzo potrzebne

2017-04-28 przez Biblioteka

W środowe przedpołudnie 26 kwietnia odbyły się ostatnie zajęcia z biblioterapii, w których uczestniczyła klasa IIa ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach. Głównym celem zajęć było uświadamianie dzieciom, że aby czuć się dobrze w miejscach publicznych, lub w grupie rówieśniczej należy stosownie się zachować- przestrzegać pewne, adekwatne zasady przyjęte co to danego miejsca, aby było miło i bezpiecznie dla wszystkich.

Wśród licznych zadań i zabaw nie zabrakło również pracy z tekstem tym razem był to fragment: „Kaziu i zasady” z książki pt. „Nowe opowiastki Familijne. Czyli pół godziny dla rodziny” Beaty Andrzejczuk. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zabawa integracyjna pt. „Jestem”, „Mam”, „Lubię”, „Będę” która polegała na tym, że każdy z uczestników miał za zadanie dokończenie zdania rozpoczynającego się właśnie od tych słów.

Spora część zajęć została poświęcona na tworzenie kodeksu klasy IIa. W którym dzieci zawarły swoisty dekalog praw i obowiązków uczniów.

Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom uczestnictwa w zajęciach oraz ogromny kodeks, który obiecały skrupulatnie zmieniać i dostosowywać tak, aby służył im on jak najdłużej i pomagał w tworzyć praw i obowiązków każdego ucznia.