Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Złota jesień, słotna jesień

2016-09-29 przez Biblioteka

28 września odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze”. Tym razem w spotkaniu uczestniczy dzieci w wieku 7-9 lat, czyli grupa „starszaków”. Z racji tego, że w naszym mieście jesień zagościła już na dobre, na uczestników czekało wiele   jesiennych niespodzianek.

Dzieci zostały przywitane opowiadaniem pt. „Złota jesień, słotna jesień”, które znajduje się w książeczce autorstwa Ewy Mirkowskiej „Dzieci z Kuriańskiej Łączki”. Czytana lektura opowiadała o zwiastunach jesieni jakie możemy zauważyć w przyrodzie. Toteż zwróciliśmy uwagę na zjawiska atmosferyczne, które w ostatnich dniach pojawiały się za naszymi oknami. Oczywiście spotkanie zostało urozmaicone działaniami plastycznymi. Z kasztanów i plasteliny dzieciaki wykonały bohaterów literackich czytanej bajeczki. W Galerii Książki dla Młodych pojawiły się oryginalne świnki, pieski, kotki a nawet pająki. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki