Znowu podróże po literaturze

2010-02-01 przez Biblioteka

Chociaż zimowa aura dała się we znaki, w naszej Bibliotece nie zabrakło chętnych do udziału w zorganizowanych zajęciach. Spotkania były bogate w zabawy literackie, ruchowe i zajęcia plastyczne.
Dzięki wyobraźni wędrowaliśmy po różnych utworach literackich. Najpierw poznaliśmy książkowe historyjki o domowych ulubieńcach. Wspaniale bawiliśmy się przy lekturze „Wierszy pod psem” oraz „Kaktus, dobry pies”. Uczestnicy również opowiadali o swoich zwierzątkach, które też czasem mają niesamowite przygody. Następnie każdy wykonał rysunek ze swoim pupilem. Ogromnych emocji dostarczył mini konkurs wiedzy o rasach psów, niektórzy znają ich naprawdę wiele.

Oczywiście było też spotkanie poświęcone Dniu Babci i Dziadka. Dzieci samodzielnie wykonały laurki dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Podczas tych zajęć towarzyszyła nam lektura książki „Moja babcia gra na trąbie”, która wywołała wiele śmiechu. Poznaliśmy również różne gatunki ptaków i próbowaliśmy rozpoznać ich głosy. To było trudne zadanie, ale dzieci radziły sobie świetnie. Pomogła nam w tym książka „Nasze ptaki”. Dowiedzieliśmy się też jak możemy pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom podczas zimy i jakie są ptasie przysmaki. Uczestnicy wykonali piękne rysunki wybranych przez siebie ptaków, które mogli znaleźć w dostępnych w bibliotece wydawnictwach.
W czasie naszych spotkań nie zabrakło różnorakich zabaw i konkurencji, którym towarzyszyło mnóstwo radości. Jak widać na zdjęciach w Bibliotece można świetnie się bawić i pożytecznie spędzić wolny czas.