Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Żółty berecik

2012-05-08 przez Biblioteka

Kolejny warsztat biblioterapeutyczny w Staniątkach został oparty na tekście Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel pt. „Żółty berecik”. Wspólnie z uczestnikami śledziliśmy losy Niny- głównej bohaterki, która w osamotnieniu i niezrozumieniu przez rówieśników, znajduje pocieszenie w monitorze nowiutkiego laptopa. W Internecie zawiera znajomości. Czy są one bezpieczne? Czy powinna tyle o sobie pisać? Słuchacze chętnie podejmowali rozmowy i dyskusje nad zachowaniem Niny w cyberprzestrzeni.

 Przeprowadzone zabawy pedagogiczne, wykazały, że uczestnicy posiadają dużą wiedzę o wirtualnej sieci oraz wskazali prawidłowe postawy zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.

Celem warsztatu było poszerzanie wiedzy o Internecie wśród uczestników. Zwracanie uwagi na istniejące zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz propagowanie bezpiecznego korzystanie z niej. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki