Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Biblioterapia dla dzieci

2016-04-06 przez Biblioteka

Są to cykliczne spotkania, na których uczestnicy smakują wartości terapeutyczne książki oraz dobrze się bawią.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją programów:

  1. Program dla 3 i 4 latków- „Bezpieczny świat maluszka”- 4 spotkania. Na podstawie książeczek: „Tableteczki”, „Przez ulicę”, „Wycieczka”, „Nieznajomy”. Celem tych spotkań jest uświadamianie dzieciom jak niebezpieczne mogą być lekarstwa, które są niemal w każdym domu, jak zachować ostrożność podczas wyjazdu z rodzicami do zatłoczonych miejsc oraz bawiąc się na podwórku, czy placu zabaw. Na dzieci czeka wiele tematycznych zabaw ruchowych i manualnych. Zajęcia tym bardziej są atrakcyjne, gdyż tekst jest czytany metodą KAMISHIBAI (czyli teatrzyku).

  2. Program dla 5 i 6 latków- „Dobre serduszko mam”- 3 spotkania. Celem tych spotkań jest uświadamianie dzieciom dlaczego warto być dobrym. Program został oparty na  bajkach wychowawczych pt. „Bajka o Ciepłym i Puchatym”, „Mali przyjaciele”, „Kłamstwo jeżyka”, które uczą dzieci prawdomówności,  tolerancji oraz jak ważne jest dobro.

  3. Program dla klas I- III Szkoły Podstawowej- „Wciągający wirtualny świat”- 3 spotkania. Spotkania będą poruszać problem uzależnienia dzieci od gier komputerowych i telewizora. Cykl jest zbudowany na tekstach pochodzących ze zbioru prac pt. „Bajki psychoedukacyjne” oraz z książki „Bezpieczna bajka”.

  4. Program dla klas IV- VI- „Przeciwdziałanie agresji” -3 spotkania. Podczas spotkań będą wykorzystane teksty wyselekcjonowane przez Martę Franaszczuk- Truszkowską. Uczestniczy będą mogli poruszyć problem braku tolerancji oraz agresji słownej i fizycznej. 

Zachęcamy do przeglądnięcia warsztatów już przeprowadzonych, nic nie stoi na przeszkodzi, aby je reaktywować !

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

mgr Aneta Kurak

Galeria Książki dla Młodych

Tel: 12 284 87 29

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkania które już się odbyły:

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki