"Cała Polska czyta dzieciom"

2012-03-30 przez Biblioteka

Zapraszamy do biblioteki na wystawę, przypominającą 10 - lecie Fundacji "Cała Polska czyta dzieciom". Zachęcamy osoby dorosłe do głośnego czytania swoim pociechom.
O tym, jak ważny i cenny wpływ na rozwój emocjonalny dzieci maja wspólne minuty
z literaturą, można przekonać się odwiedzając naszą wystawę. Polecamy również książki ze złotej listy, oraz wiele innych rekomendowanych przez CPCD, które oczywiście są dostępne w naszym Oddziale dla Dzieci.

26 marca br. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbył się Jubileuszowy X Finał Kampani Społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" Fundacji ABCXXI. Podczas Jubileuszowej Gali ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na 10 ważnych książek 10-lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

Nagrodzone tytuły to:

1. Bieda – Hanny Gill-Piątek i Henryki Krzywonos
  2. Czarny młyn – Marcina Szczygielskiego
  3. Czy wojna jest dla dziewczyn? – Pawła Beręsewicza
  4. Detektyw Pozytywka – Grzegorza Kasdepke
  5. D.O.M.E.K – Alicji Machowiak i Daniela Mizielińskiego
  6. Dziesięć stron świata – Anny Onichimowskiej
  7. Dżok. Legenda o psiej wierności – Barbary Gawryluk
  8. Kosmita – Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel
  9. Pan Kuleczka – Wojciecha Widłaka
  10. Wiersze, że aż strach – Małgorzaty Strzałkowskiej

Spośród 10 wyłonionych książek - laureatek, aż 6 napisali Autorzy, których gościliśmy na spotkaniach autorskich w naszej Bibliotece oraz filiach.

Nasi czytelnicy spotkali się z:

Pawłem Beręsewiczem
Grzegorzem Kasdepke