Czytelnia Naukowa

Pracownicy: kierownik - mgr Agnieszka Grab

Adres: ul. Bocheńska 26, 32-005 Niepołomice
Tel.: 12 284-87-30
faks: 12 284-87-26
e-mail: czytelnia@biblioteka-niepolomice.pl

W skład Oddziału wchodzą: Czytelnia NAUKOWA oraz Czytelnia MULTIMEDIALNA

Czytelnia Naukowa gromadzi głównie literaturę popularnonaukową i naukową z różnych dziedzin wiedzy. Zbiory systematycznie uzupełniamy przez zakup nowych pozycji ukazujących się na rynku księgarskim.
Ze zbiorów czytelni można korzystać na miejscu za pośrednictwem dyżurującego bibliotekarza. Czytelnia dysponuje 10 miejscami dla czytelników. Istnieje możliwość wypożyczenia książek znajdujących się w Czytelni za wyjątkiem pozycji ujętych w regulaminie. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki, na okres jednego tygodnia.

W zasobach działu znajduje się także prasa:

  • Dzienniki: „Dziennik Polski”, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”.
  • Czasopisma: "Aura", "Poznaj Świat" "Przyjaciółka", "Polityka", "Nowe Książki", "Bibliotekarz", "Poradnik bibliotekarza", "Biblioteka w szkole", "Panorama Powiatu Wielickiego", "Gazeta Niepołomicka", "Życie Wieliczki i Powiatu", "Remedium", "Świat problemów"

Zbiory Czytelni to także Regionalia – zbiór dokumentujący przeszłość i dzień dzisiejszy Niepołomic i okolic: książki, broszury, czasopismo „Gazeta Niepołomicka”, dokumenty życia społecznego, wycinki prasowe.

Czytelnia Naukowa prowadzi również działalność bibliograficzną i usługową:

pomagając w wyszukiwaniu informacji faktograficznych i tematycznych
wykonując odbitki kserograficzne i wydruki - Cennik

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki