Biblioteka Niepołomice » O bibliotece » Nasze placówki » Filia w Woli Batorskiej

Filia w Woli Batorskiej

Kierownik: Lucyna Frąś

Adres: Wola Batorska 25, 32-007 Zabierzów Bocheński (w Domu Kultury)
Tel. 12 281-52-41
e-mail: filia.wolabatorska@biblioteka-niepolomice.pl

Mapka dojazdu »

Godziny otwarcia Biblioteki:

Dni: Godziny:
Poniedziałek 9.00 - 16.00
Wtorek 12.00 - 19.00
Środa 9.00 - 16.00
Czwartek 12.00 - 19.00
Piątek 12.00 - 19.00

Relacje z imprez

Biblioteka Publiczna w Woli Batorskiej jest filią Biblioteki w Niepołomicach. Powstała w 1955 r. Kilkakrotnie zmieniała siedzibę. Obecnie zajmuje pomieszczenie w Domu Kultury, w centrum wsi. Dysponuje ponad 10 000 księgozbiorem, który powinien w pełni zaspokoić potrzeby czytelnicze naszej miejscowości. Gromadzi przede wszystkim literaturę piękną dla dorosłych, beletrystykę dziecięco-młodzieżową oraz książki popularnonaukowe. Nasze zbiory są na bieżąco wzbogacane nowymi pozycjami wydawniczymi.

Biblioteka prenumeruje i udostępnia kilka tytułów prasowych:

 • "Gazeta Krakowska"
 • "Cogito”
 • "Victor Junior"
 • "Victor Gimnazjalista"
 • "Gazeta Niepołomicka"
 • "Panorama Powiatu Wielickiego"
 • "Wiedza i Życie"

Oferuje czytelnikom możliwość bezpłatnego korzystania z komputerów z dostępem do Internetu, oraz drukowania i kserowania potrzebnych materiałów. Od lat współpracuje z Przedszkolem Samorządowym i Szkołą Podstawową.

To głównie dla dzieci i młodzieży adresowane są spotkania autorskie, popularyzujące książkę i czytelnictwo. W ostatnich latach biblioteka gościła: Wandę Chotomską, Renatę Piątkowską, Izabelę Klebańską, Marcina Pałasza, Roberta „Robba” Maciąga i Andrzeja Marka Grabowskiego. Zapraszamy również do udziału w konkursach plastycznych, literackich, a także w różnego rodzaju warsztatach.

Od bieżącego roku oferujemy usługę „Książka na telefon”, czyli dostarczanie książek czytelnikom starszym i chorym z naszej miejscowości do ich domów.

W bibliotece odbywają się cykliczne "Spotkania z biblioterapią". Oferta  skierowana jest do grup przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej.

Biblioteka w Woli Batorskiej w liczbach na koniec 2015 roku:

 • Zbiory książkowe: 8023 woluminów
 • Zarejestrowani czytelnicy: 601
 • Zakupiono: 653 woluminów
 • Wypożyczenia ogółem: 11.450
Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki