Wypożyczalnia

Pracownicy: kierownik - Marta Piotrowska
                 Ewa Korabik

Adres: ul. Bocheńska 26, 32-005 Niepołomice
Tel.: 12 284-87-28
faks: 12 284-87-26
e-mail: wypozyczalnia.dorosli@biblioteka-niepolomice.pl

Oddział dla Dorosłych posiada:

  • duży wybór literatury pięknej polskiej i obcej
  • książki z zakresu literatury popularnonaukowej
  • publikacje naukowe
  • podręczniki akademickie
  • opracowania krytyczno-literackie
  • książki w języku angielskim
  • regionalia

Książki zgromadzone w Wypożyczalni przeznaczone są przede wszystkim dla dorosłego czytelnika, ale nasza oferta książkowa sprawia, że odwiedzają nas również inne grupy wiekowe czytelników. Bogata kolekcja książek w naszej Wypożyczalni na bieżąco uzupełniana jest w nowości wydawnicze.

Czytelnicy mogą skorzystać z katalogów:

  • katalog komputerowy on - line
  • katalog kartkowy (autorski, tytułowy, rzeczowy)

Od stycznia 2008 r. wprowadzono komputerowy system udostępniania zbiorów - regulamin. Czytelnicy przy pomocy wygenerowanego w Bibliotece hasła, z dowolnego komputera mogą zalogować się do własnego konta czytelnika, sprawdzić jego zawartość oraz elektronicznie zarezerwować książkę. Książkę można rezerwować również telefonicznie - tel. 12 281-10-86

Czytelnicy rejestrowani są w bazie komputerowej po uprzednim wypełnieniu tzw. zobowiązania do przestrzegania regulaminu Biblioteki. Zobowiązanie wypełniane jest na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

Jednorazowo wypożyczamy 4 książki na okres miesiąca. Po upływie tego okresu prosimy o zwrot książki lub o prolongatę terminu zwrotu. W związku z wprowadzeniem zautomatyzowanego systemu udostępniania zbiorów Oddział dla Dorosłych wyposażono w sprzęt komputerowy i nowe meble.

Oddział dla Dorosłych jest inicjatorem różnorodnych form działalności kulturalnej.
Największym powodzeniem cieszą się wśród czytelników:

- Spotkania autorskie: m.in. z Romą Ligocką, Olgą Tokarczuk, Katarzyną Michalak, Markiem Millerem, Wojciechem Bonowiczem, Jerzym Piątkowskim, Tanyą Valko, Andrzejem Pilipiukiem, ks. Wacławem Buryłą i Janem Dydusiakiem, "Marcin Urban", "Mariuszem Wollnym"

- Prezentacje i dyskusje na temat literatury i jej twórców: "Twórczość Jane Austen", "Kobieta i literatura", "Człowiek obleczony w poezję", "Dwór - polska tożsamość"

- Spotkania z ciekawymi ludźmi: m.in. z podróżniczką Barbarą Meder, z miłośnikiem gór i autorem publikacji o tematyce krajoznawczej, geograficznej i historycznej - Tomaszem Rzeczyckim, reportażystą Jackiem Hugo-Baderem.

- Cykl wykładów dotyczących historii Niepołomic m.in.: "Niepołomice i okolice od I rozbioru do odzyskania niepodległości", "Burmistrz Andrzej Wimmer i uchwała Rady Miejskiej, która czeka na wykonanie", "120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej i 100-lecie jej orkiestry", "W trosce o pamięc i prawdę", "2 Dywizjon Pociągów Pancernych w Niepołomicach i tajemnica jego sztandaru", "Konstytucja 3 Maja", "Niepołomiczanie w powstaniu styczniowym", "Lokalne obrazy z rabacji galicyjskiej: Staniątki, Gdów, Grodkowice"

- Wystawy okolicznościowe i tematyczne m.in.: "Pamiętając Katyń", "1 marca-Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych", "Rok 2011 – Rokiem Czesława Miłosza", "Rocznica Powstania Warszawskiego", "Wołyń 1943", "Przywróćmy Ich pamięci", "Pamiętajmy"

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki