Filia w Podłężu

Kierownik: Justyna Żak

Adres:
Podłęże 467, 32-003 Podłęże (w budynku Ośrodka Zdrowia)
Tel. 12 281-80-30
e-mail: filia.podleze@biblioteka-niepolomice.pl

Mapka dojazdu »

Godziny otwarcia Biblioteki:

Dni: Godziny:
Poniedziałek 8.00 - 15.00
Wtorek 11.00 - 18.00
Środa 11.00 - 18.00
Czwartek 11.00 - 18.00
Piątek 8.00 - 15.00

Relacje z imprez

Biblioteka filialna w Podłężu założona została w 1965 roku, od września 2007 r. mieści się na pierwszym piętrze w budynku Ośrodka Zdrowia, gdzie zajmuje dwa obszerne pomieszczenia.

W naszych zbiorach posiadamy bogaty wybór literatury beletrystycznej, księgozbiór popularnonaukowy oraz wiele atrakcyjnych pozycji dla dzieci i młodzieży, w tym także lektury szkolne. Możemy pochwalić się również ciągłym wzbogacaniem naszego zbioru o nowości wydawnicze.

Od stycznia 2016 roku Biblioteka zyskała komputerowy system udostępniania księgozbioru, elektroniczny katalog i możliwość rezerwacji książek.

Oferujemy dostęp do 4 komputerów z bezpłatnym Internetem, możliwością drukowania oraz usługę kserokopiowania i skanowania.

Zapewniamy możliwość skorzystania z następujących tytułów prasowych:

  • Dziennik Polski
  • tygodnik dla kobiet Przyjaciółka
  • dwutygodnik edukacyjny Victor Gimnazjalista
  • regionalną Gazetę Niepołomicką
  • miesięcznik Wiedza i Życie

Organizujemy lekcje biblioteczne, zajęcia biblioterapeutyczne, konkursy i spotkania z wybitnymi autorami. W 2015 roku gościliśmy Wojciecha Bonowicza oraz Joannę i Jarosława Szarków.

W ostatnich latach Bibliotekę odwiedzili: Wanda Chotomska, Andrzej Grabowski, Ewa Stadtmüller, Wiesław Drabik, Izabella Klebańska, Joanna Olech, Barbara Gawryluk, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, raz rysownik Łukasz Zabdyr. Ubiegły rok również był bogaty w spotkania autorskie. Gościliśmy: Zofię Stanecką, Rafała Witka i Pawła Beręsewicza.

Nasze osiągnięcia na koniec 2015 roku:

  • Zbiory książkowe: 13.473 woluminów
  • Zarejestrowani czytelnicy: 845
  • Zakupiono: 555 woluminów
  • Wypożyczenia ogółem: 16.054

 

            W 2016 Biblioteka obchodzi jubileusz 50-lecia swojej działalności.

 

W naszej Bibliotece każdy Czytelnik jest zawsze mile widziany! Pomagamy w doborze odpowiednich pozycji książkowych, a także w korzystaniu z komputera i Internetu.

                                                             Zapraszamy!!!

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki